Здaти дo кaс бaнків Укрaїни мoнeти нoмінaлoм 25 кoпійoк чтобы зaрaxувaння нa рaxунки усі мaгaзини, рeстoрaни, сфeрa пoбуту мaють, зa слoвaми дирeктoрa дeпaртaмeнту грoшoвoгo oбігу НБУ Віктoрa Зaйвeнкa, дo 16 жoвтня. «Вoднoчaс, грoмaдяни змoжуть лишенный чего обмежень та безкоштовно обміняти монети номіналом 25 копійок та старі банкноти, уведені в обіг задолго. Ant. с 2003 року, на монети та банкноти інших номіналів і зразків поперед 30 вересня 2021 року включно в усіх українських банках і упродовж наступних трьох років у НБУ та уповноважених интересах цього банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банчок Аваль, ПУМБ)», — зауважив Віктор Зайвенко.
Безотложно з тим, директор департаменту грошового обігу НБУ констатував, що монет, які іще раніше були виведені з обігу, українці повертають дуже всего ничего. «Це означає, що вони відіграють невелику обязанности», — зазначив він.
Сейчас майже не виконують свою функцію платіжного засобу, по (по грибы) словами представників НБУ, і банкноти старого зразка, введені у обіг накануне 2003 року, які також заплановані вплоть до вилучення.
Згідно з даними регулятора, не переводя дыхания у обігу їх залишається близько 1,8% від загальної кількості банкнот в обігу. «Упродовж трьох останніх років їхній обсяг в обігу майже неважный (=маловажный) змінився. Тобто громадяни ними майже безграмотный розраховуються, ці банкноти невыгодный інкасуються і до банків неважный (=маловажный) надходять. Їхнє вилучення з обігу малограмотный завдасть незручностей громадянам, водночас бізнесу та державі принесе користь», — кажуть в НБУ.
Головна метка рішень із скорочення банкнотно-монетного ряду гривні, вслед за словами Шабана, спростити готівкові розрахунки та підвищити їхню зручність пользу кого користувачів. «Також ми дбаємо относительно економічну доцільність та підвищення якості готівки у обігу. Зміни малограмотный призведуть до втрат громадян і в пирушка же час дозволять державі і учасникам грошового обігу (банкам, компаніям) зменшити витрати возьми виготовлення, оброблення, транспортування, зберігання банкнот і монет», — зазначив предстоятель голови НБУ.
З 1 жовтня 2020 року НБУ також планує активніше вилучати з обігу банкноти номіналом 1 і 2 гривні зразків 2003–2007 років та обігові монети номіналом 1 гривня старого зразка, виготовлені поперед 2018 року (золотистого кольору).
Потрапляючи в банки, такі монети без- будуть більше повертатися в обіг, а вилучатимуться та передаватимуться до самого НБУ. «Проте, на відміну від застарілих банкнот та монет номіналом 25 копійок, банкноти номіналом 1 і 2 гривні зразків 2003–2007 років та монети номіналом 1 гривня старого зразка, виготовлені до самого 2018 року, поки що залишаться дійсним платіжним засобом. Ними можна если розраховуватися, їх не потрібно спеціально обмінювати. Водночас поступово в обігу їх ставатиме дедалі менше, а їхнє місце займуть відповідні «сріблясті» монети номіналом 1 та 2 гривні зразка 2018 року випуску», — зауважують в НБУ.
Нагадаємо, в червні 2020 року, НБУ увів в обіг монети номіналом 10 грн.