Нaбaгaтo більшe причин пользу кого пoдaльшoгo зрoстaння курсу, aніж чтобы йoгo знижeння бaчить у свoїx прoгнoзax нa вeсну aнaлітик TeleTrade Сeргій Рoдлeр.
«В дaний мoмeнт нaбaгaтo більше причин во (избежание подальшого зростання курсу, ніж про його зниження. Зростання річної інфляції ради підсумками січня в США і ЄС змушує учасників ринку хвилюватися. Возьми цьому тлі довгострокові процентні ставки в розвинених країнах знову почали зростати, після тривалого періоду зниження. Данная ситуація небезпечна падінням інтересу после акцій, які купують тільки, якщо їх прибутковість відчутно перевищує ставку безризикових державних облігацій.
Крім того, в рамках боротьби зі зростанням споживчих цін центробанки можуть згорнути стимулюючі програми і зупинити накачувати ринок дешевою ліквідністю. Нагадаємо, що попит сверху активи країн, що розвиваються спостерігався головним чином держи тлі підтримки центробанків, що сприяла появі величезного обсягу грошових коштів в системі. Як тільки з\’пред очи натяки на те, що потік ліквідності може припинитися, учасники ринку почнуть закривати позиції і шукати інші інструменти.
Далеко не будемо забувати і про локальні фактори: інвестори завжди отрицательно реагували на провал переговорів з Международный валютный фонд і цей раз не повинен стати винятком. Цена гривні має всі шанси бери зростання до 28,00-28,20 грн/ долар і 34,40-34,50 вслед за євро вже найближчим порой. Враховуючи всі обставини, поточні позначки є вкрай привабливими на покупки «міцної» валюти з метою захисту заощаджень», — каже він у коментарі сделка.
Зазначимо, в останній банківський число зими — 26 лютого 2021 року міжбанківський валютний ринок закрився курсом 27,9650/27,98 грн/долар, 33,9047/33,9229 грн/євро. Офіційний котировка встановлений НБУ на останній с утра до ночи зими — 28 лютого — 27,9301 грн/долар, 34,1459 грн/євро. Середній обмінний направление у банках 27,80/28,05 грн/долар, 33,60/34,00 грн/євро.
Надія Михальчук, спеціально ради дело