НБУ збільшив облікову ставку: чи варто населенню очікувати росту відсотків за депозитами

Тe, щo у бaнківській систeмі збільшується дoля кoштів “дo зaпитaння” — вклaдники віддaють пріoритeт ліквіднoсті нaд дoxідністю — Oлeксaндр Жильцoв пoяснює нeмoжливістю в сьoгoднішній ситуaції рoбити тривaлі прoгнoзи нa мaйбутнє. Вoднoчaс, oсoбливoї зaгрoзи в целях бaнківськoї систeми в цьoму безвыгодный вбачає. “Чи є в цьому загроза банківській системі? В цілому системі, мабуть ні, тому що банки сьогодні мають значну надлишкову ліквідність та й значний обсяг строкових депозитів.  Возле цьому, звісно, кожен авалист самостійно слідкує за балансом строкових та “перед запитання” коштів”, — баять представник ПриватБанку.

Літо покаже

Загалом но, підвищувати інтерес населення поперед вкладів у гривні за рахунок поступового підвищення став, на думку експертів, если не просто. “Це можна если зробити не раніше літа 2021 року, следовать умови позитивних новин від зовнішніх кредиторів (що знизить побоювання населення щодо девальваційних стрибків). Тоді варто очікувати пропозицій банківського сектору из-за вкладами з більш високою ставкою. Більш ймовірно, що в першу чергу ставки підвищать после довгостроковими вкладами”, — вважає Величайший Орищак.

Втім, Василь Невмержицький мало-: неграмотный виключає, що точкові прецеденти зростання прибутковості вкладів в окремих фінустановах можуть спостерігатися і раніше, проте зауважує, що з нещодавнім підвищенням ставки держи 0,5% їх зв’язувати безвыгодный варто.

Більше лякає банкірів будущее подальшого зростання облікової ставки НБУ і прискорення темпів інфляції.  

“Зважаючи бери ріст рівня інфляція та вихід показника значення інфляції вище цільового діапазону НБУ, збільшення облікової ставки бери 0,5% було прогнозованим. Одним духом ми спостерігаємо ріст інфляції і в наступних періодах, як мінімум в першому півріччі 2021 року, що також може відобразитися сверху реакції НБУ в частині зміни облікової ставки в сторону росту. Следовать кращим сценарієм в найближчі півроку, у випадку росту облікової ставки неважный (=маловажный) більше 7%, ситуація з вартістю залучення депозитів, а отже ставки кредитних програм залишаться сверх змін. В інакшому випадку банки будуть реагувати збільшенням пруд за депозитами, що спричинить зміну став в сторону росту для нових кредитів”, — каже капитан производства з розвитку роздрібного бізнесу Департаменту підтримки та координації мережі Правекс Банчик Володимир Чорненький.

Про тетка, що прискорення інфляції в середньостроковій перспективі може вплинути получи ринок як через максимально можливе підвищення облікової ставки в квітні, манером) і безпосередньо, говорить і Василь Невмержицький. “Зростання споживчих цін прискорилося прежде 7,5% в річному вимірі вслед за підсумками лютого і цей показник можна порівняти з прибутковістю тримісячних вкладів. А з урахуванням податкових відрахувань, навіть перевищує її. Потенційно це може стимулювати людей шукати інші способи вкладення коштів, а банки — нарощувати прибутковість”, — булькать він. Втім, що це стане системним трендом, никак не думає. “По-перше, інфляція задолго. Ant. с середини року почне сповільнятися хоча б із суто календарних причин, до-друге, надлишок ліквідності если сильно стримувати вплив інфляційного чинника”, — резюмує радник голови правління Кредитвест банку.

Надія Михальчук, спеціально на дело

Джерело фото: Depositphotos

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.