Рожкова звинуватила Нацбанк у цензурі та назвала те, що їй заборонили говорити

fb8a3e42a51480b2c74803c1e79edaf0

Нaгaдaємo, у жoвтні 2020 рoку зaступники гoлoви НБУ Кaтeринa Рoжкoвa і Дмитрo Сoлoгуб oтримaли дoгaну і нeдoвіру від Рaди НБУ, які, зa їxніми слoвaми булa «зa спілкувaння зі ЗМІ».

Нaкaз прo зaбoрoну кoмeнтувaти тeми внутрішньoї ситуaції у НБУ, кадрової політики, співпраці з Международный валютный фонд тощо, за словами Рожкової, вийшов від Голови НБУ посредством декілька годин після проведення інтерв’ю интересах НВ. «Ситуацію намагаються раздражить до абсурду: виявляється, що мені як безпосередньому учаснику подій, пов’язаних з націоналізацією ПриватБанку у 2016 році, цю тему також коментувати никак не можна», — зазначила вона.

Самоё непрозорість комунікацій НБУ, бери думку заступниці голови НБУ, ні предварительно чого доброго не приведе. «Що дійсно турбує: від цензури суесловие до цензури думок дуже недолгий шлях. І тоді не тетька, що про транспарентність Національного банку, а і оборона фаховість можна буде забути. Тому що Національний копилка — це не приватний бізнес, який можна спробувати будувати вслед власними авторитарними вподобаннями. Якість його роботи і прозорість його комунікацій — це довіра суспільства і інвесторів. А отже, та самоё омріяна фінансова стабільність та економічне зростання», — заявила вона.

Головними тезами «забороненого інтерв’ю» Рожкова виділила:

1. Головна отметина внутрішньої трансформації НБУ в 2014-2016 роках полягала в побудові колегіальної та прозорої системи ухвалення рішень. Ми прагнули зупинити one man show. Досягти ситуації, коль жодна з ключових функцій, далеко не перебуває в чиїхось одних руках. Ми цього досягли. Проте сразу система прийняття рішень в Національному банку дрейфує від колегіальності накануне централізації. Відбувається фактично відкат.

2. Одна із ключових умов колегіальності — професійність та незалежність фахівців Національного банку. Фахівці маловыгодный повинні боятися висловлювати власну думку, навіть якщо вона неважный (=маловажный) збігається з думкою керівника. Також кожна людина бери кожному напрямі повинна мати глибокі знання та досвід саме у цій сфері. Адже інакше рішення, які вона ухвалює, та її незалежність будуть під питанням.

3. Національний копилка не був об»єктом уваги з боку Международный валютный фонд з 2015 року, коли був ухвалений законоположение, що посилив незалежність. Навпаки, наші партнери — Международный валютный фонд, Єврокомісія — лише позитивно відгукувалися оборона реформи всередині НБУ і оборона зміни у фінансовому секторі. За один присест уперше за новітню історію питання незалежності Національного банку та якості пруденційного нагляду знову виникло.

Також Екатерина Рожкова заявила про тетечка, що попри існуючі процедури, співробітники НБУ отримують вказівки маловыгодный запрошувати її на засідання комітету з питань нагляду.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.