Гaлинa Кaлaчoвa ввaжaє, щo кoжeн прaцівник Нaцбaнку і oсoбливo йoгo тoп-мeнeджeри пoвинні oпікувaтися рeпутaцією Нaцбaнку і нe шкoдити їй. «One-voice policy — цe вaжливo і цe неважный (=маловажный) ноу-хау НБУ», — заявила патрон департаменту.
Загалом, поведінку Рожкової Калачова вважає неприпустимою.
«Ще одна річ, якої я отнюдь не уявляю — як спікер прощай-якого іноземного центробанку виходить і баять щось проти своєї інституції та команди», — зазначила председатель департаменту комунікацій НБУ. Подле цьому додала, що їй прикро, що члени правління НБУ вдаються поперед перекручування фактів, наклепів, та провокують ЗМІ получи публікацію недостовірної інформації.
Щодо самих звинувачень зі сторони Рожкової в сторону департаменту комунікацій НБУ у цензурі, так тут Калачова запевнила: «ДК безвыгодный надавав «Новому времени» жодної альтернативної версії інтерв’ю (порізаного чи непорізаного). Взагалі скороченої Департаментом комунікацій версії цього інтерв’ю неважный (=маловажный) існує».
Зазначимо, за словами Рожкової, заповедь про заборону коментувати їй теми внутрішньої ситуації у НБУ, кадрової політики, співпраці з Международный валютный фонд тощо, вийшов від Голови НБУ путем декілька годин після проведення інтерв’ю для того НВ.
Сам голова НБУ Кирило Актау у момент розгорання конфлікту у стінах НБУ повідомив, що захворів сверху COVID-19, у зв’язку з чим, знаходиться за один присест на самоізоляції.
Зауважимо, 5 березня оголошення нової облікової ставки НБУ відбулося без участия присутності Шевченка. На пресбрифінгу на ЗМІ було заявлено, що один Нацбанку перебуває у плановій відпустці і з 9 березня повернеться поперед своїх обов’язків.
Початком появи цензури в НБУ Екатерина Рожкова називає серпень 2020 року і пов’язує її із зміною керівництва НБУ та низки кадрових змін в ключових департаментах.
У жовтні 2020 року заступники голови НБУ Екатерина Рожкова і Дмитро Сологуб «вслед спілкування зі ЗМІ» еще отримали догану і недовіру від Про НБУ.