Активісти закликали нардепів не знижувати акциз на ТВЕН: бюджет втратить 3 млрд грн на рік

Знижeння aкцизу нa 30% нa сигaрeти в целях iqos і glo з 1 квітня 2021 рoку призвeдe дo втрaти бюджeтoм 3 млрд грн щoрoку і ствoрить нeприпустимі пoдaткoві пільги интересах тютюнoвoї кoмпaнії “Філіп Мoрріс Інтeрнeшнл”.

Прo цe скaзaнo у зaяві грoмaдськoї oргaнізaції “Життя”.

Вaртo зaувaжити, згіднo з чинним укрaїнським зaкoнoдaвствoм, тaкі тютюнoві вирoби вільнo прoдaють дітям. A зниження акцизу сверху них призведе до зростання поширеності куріння серед дітей.

25 лютого после зверненням глави фракції “Батрак народу” Давида Арахамії Комітет з питань фінансів податкової та митної політики вніс поправку №55 у законопроєкт №4278 “Щодо оподаткування товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях”. Спецификация передбачає внесення змін у Податковий упк України у частині зниження акцизу получи 30% на сигарети интересах iqos і glo з 1 квітня 2021 року.

В ГО “Життя” вважають, що ухвалення законопроєкту №4278 з поправками призведе давно наступного:

  • Держбюджет у 2021 році недоотримає близько 3 млрд грн від акцизу сверху ТВЕН. Натомість за рахунок цих коштів зростуть прибутки тютюнових компаній. Згідно з розрахунками Київської школи економіки та Vox Ukraine, з урахуванням наступних років преференційного податку с целью сигарет iqos і glo втрати Держбюджету складуть десятки мільярдів гривень.
  • Тютюнові вироби пользу кого нагрівання легально продаються дітям та неповнолітнім. Зниження акцизу получи ТВЕН сприятиме ціновій доступності тютюнових виробів исполнение) дітей та зростанню поширеності куріння.

“Зниження акцизного податку получи и распишись ТВЕН та створення преференцій на певного виду тютюнових виробів суперечить ст. 4 Закону №2899-IV, який визначає “пріоритетність політики у сфері охорони здравствуй’я у порівнянні з фінансовими, податковими та корпоративними інтересами суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з тютюновою промисловістю”, — сказано у заяві ГО “Життя”.

Як вказано, вслед за період з 2019-го поперед 2020 року куріння iqos та glo серед молоді 18-30 років зросло у 4 рази.

“Вперше ради 10 років в Україні відновилася динаміка зростання поширеності куріння серед молодих жінок та чоловіків. Зниження акцизу бери ТВЕН на 30% зробить ще більше молодих українців курцями. Вже в один прием кожна п’ята українська дитина у віці 13-15 років вживає тютюнові вироби разве електронні пристрої для куріння. А внаслідок вживання тютюнових виробів в Україні щороку помирає 85 тисяч українців — це 233 людини щодня!” — попереджають активісти.

Ради опитуванням КМІС, 67% українців підтримують підвищення податків нате ТВЕН заради того, щоб знизити динаміку поширеності куріння.

“Зниження акцизу получай ТВЕН на 30% просувається окремими політиками під тиском тютюнової корпорації “Філіп Морріс”, яка є імпортером тютюнових виробів чтобы електричного нагрівання для пристроїв IQOS в Україну. Втручання та тиск тютюнової індустрії бери формування податкової політики захисту людей від куріння є грубим порушенням статті 5.3 Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну, яка ратифікована Україною”, — попереджають в ГО.

Зокрема, у дослідженні ВООЗ вказано, що без- існує підстав оподатковувати ТВЕНи по (по грибы) нижчою ставкою, ніж сигарети, адже на) этом месте також присутній тютюн. Ради даними активістів не існує підтверджень тому, що ТВЕНи менш шкідливі ради сигарети.

“Ми вимагаємо від влади припинити продавати здравствуй’я українських дітей та молоді в обмін получай гроші тютюнових корпорацій. Ми закликаємо (мирская) сходка захистити здоров’я українських дітей та відхилити поправки, які передбачають 30%-е зниження акцизу для ТВЕН у законопроєкті №4278”, — підкреслюється у заяві громадської організації.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.